מה הוא דפוס דיגיטלי?

מה הוא דפוס דיגיטלי?

כיום המונח "דיגיטלי" ואפילו דפוס דיגיטלי שגור אצל לא מעט אנשים, אך מה באמת מסתתר מאחוריו לא כולם יודעים, גם אם הם נוהגים לשלב אותו במגוון שיחות, וגם אם באופן כללי ברור שמדובר בשיטת דפוס מתקדמת. על כן אם מבקשים ליישר קו פעם אחת וכפי שצריך, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא, ולו על עבור הפעם הבא שיעלה הצורך בדפוס, או שתקלעו לשיחה בנושא, כך שתבינו במדויק במה דברים אמורים.

ישירות מהקובץ

אם כן מהו דפוס דיגיטלי? ובכן הדפסה דיגיטלית מאפשרת להדפיס מוצר מוגמר ישירות מהקובץ, או מכל מקור דיגיטלי אחר (למשל ישירות מהמצלמה הדיגיטלית), כאשר הדפוס עצמו עשוי להתאפשר הן ע"י מדפסת הזרקת דיו והן ע"י מדפסת לייזר, כאשר גודל הפורמט אינו מהווה פונקציה, ולו כי גם ניתן לשלוח לדפוס פורמט רחב.

עיצוב של דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי – יתרונות השיטה

ראשית יש לציין שכל עוד מדובר במיכון מתקדם, הרי שהדפסה דיגיטלית (הן באמצעות מדפסת לייזר והן באמצעות מדפסת הזרקת דיו), תימצא איכותית ומדויקת. כמו כן שיטה זו אינה מצריכה שילוב של כוח אדם או עבודות הכנה מורכבות, ועל כן ניתן לחסוך את ההתעסקות שמסביב, כך שהרווח יבוא לידי ביטוי הן מבחינת זמן והן מבחינת עלויות. כמו כן באמצעות שיטה זו ניתן להתאים ולערוך שינויים באופן מהיר, ובגדול כל עוד מדובר בכמות קטנה, הרי שמדובר בשיטה חסכונית.

מצע ודיו

ניתן ליצור דפוס דיגיטלי על גבי מגוון ניירות, אך גם על מגוון מצעים נוספים. כך למשל ניתן לבחור להדפיס על בד, קנבס, חומר סינטטי כגון ויניל וכדומה, ואף ניתן לסיים את ההדפס עם גימור של למינציה. כמו כן מבחינת דיו נציין שהוא מכיל שני חומרי יסוד אשר משפיעים באופן ישיר על איכות ההדפסה, כלומר בהתאם ליחס של שני המרכיבים (ממס וצבען) תושפע האיכות. עוד נציין שניתן למצוא דיו שמבוסס על מים, דיו שמבוסס על ממסים אורגניים, די שמבוסס על שמן, די שמבוסס על כימיקלים וכדומה, כאשר כל סוג דיו מותאם לטכנולוגיות אחרות של מדפסות.

דפוס דיגיטלי עם עיצובים מרהיבים של שחור כתום וצהוב

קיצור זמנים

אחד המאפיינים שיותר מזוהים עם דפוס דיגיטלי נוגע לקיצור הליכים. עם זאת, יש לציין שלמרות שניתן בלחיצת כפתור לשגר קובץ דיגיטלי לדפוס, עדיין יש צורך בצוות מקצועי שיעמוד מאחוריו (למשל עבור הצורך להבליט צבעים), ויש צורך במערכת מדפסות איכותיות שתדע להפיק תוצאות איכותיות. מכאן שאם משלבים בין בית דפוס איכותי לבין השיטה הדיגיטלית, ניתן לקבל נוסחה מנצחת.

לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים

כל הזכויות שמורות © בית דפוס בפתח תקווה – 1print |  אתר 1PRINT מקבוצת רובין ריד - טלפון: 073-7590861
 

bannerl