איך לעצב הזמנות לחתונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איך לעצב הזמנות לחתונה

המלאכה הנעימה ביותר לקראת החתונה היא ללא ספק הדפסת הזמנות לאירועים ומסירתן. המשפחה שלכם מחכה לזה, החברים שלכם רוצים כבר לדעת איך תיראה ההזמנה שלכם, ולכם ברור שאי אפשר להסתפק באמירה שבלונית אלא לבטא את עצמכם ולעצב הזמנות לחתונה כמו שתמיד רציתם שתהיה. אפשר לעשות זאת לבד ובתי דפוס רבים כבר רגילים לקבל הזמנות שעוצבו על ידי הזוגות עצמם ולכן הטיפים להלן יעזרו לכם לעשות זאת נכון.

דפוס ודיגיטל

זהו העיקרון החשוב ביותר שצריך להנחות אתכם עוד לפני שתקלידו אות אחת. את ההזמנה תעצבו ותתכננו בדיגיטל, באחת התוכנות שאתם מכירים ושמעתם עליהן, יכול להיות שאפילו חינמית. שם זה נראה נהדר ומושלם. עם זאת, זכרו שבמעבר מהמסך להדפסה על נייר יש תכונות שילכו לאיבוד ואחרות ייראו אחרת לגמרי. בקשו מבעל הדפוס לדעת מהן המגבלות שהוא יודע עליהן ומה חייב לקחת בחשבון, כדי לחסוך מכם עבודה מיותרת לפני כן.

על איזה נייר תדפיסו?

בהמשך לטיפ הקודם שהופך קובץ דיגיטלי לנייר, חשבו על הנייר שאתם רוצים להדפיס עליהן הזמנות לחתונה שלכם, ואילו תכונות אתם רוצים להדגיש? האם ההזמנה תהיה הכי פשוטה שיש מבחינת עיצוב אבל הנייר היוקרתי במרקם ובצבע ייחודיים יעשו את כל העבודה? האם תרצו להדפיס תמונה על נייר מבריק או מט? האם כל האלמנטים ייראו טוב על נייר בגודל מסוים? גדול מדי? קטן מדי? דומיננטי או נחבא בין כל המלל?

הכירו תוכנות עיצוב וכיצד להפיק קובץ דיגיטלי

יש תוכנות שצריך ללמוד ולשלם עליהן ויש תוכנות חינמיות לגמרי שאפשר ללמוד בקלות ומהר מאוד. לכל בית דפוס יש העדפות משלו כיצד לקבל את הקובץ הדיגיטלי ובאיזה פורמט ולא חשוב לו כל כך באיזו תוכנה זה נעשה כל עוד הקובץ הסופי יישמר כך שיוכל להשתמש בו. לפני שאתם עובדים שעות על העיצוב שלכם ודאו שהתוכנה אכן יכולה להפיק את הקובץ בפורמט הנכון, רצוי אפילו ביותר מפורמט אחד כדי להגדיל את האפשרויות שלכם.

התוכן הוא עדיין המלך

קורה ולא בפעם הראשונה, שמקבלים הזמנות לחתונה שנראות נפלא גרפית אבל אינן מספקות את הטקסט המלא עם כל הפרטים החשובים באמת. כדי שלא תשכחו שום דבר, כתבו את הטקסט קודם, כי הוא החשוב באמת. ודאו שיש בו את כל הפרטים שרציתם למסור, כולל אפילו הפרטים הטריוויאליים ביותר – מי, מתי, איפה, מה הולך להיות ומה חשוב לאורחים לדעת. כתבו בהתחלה כמו רשימת מכולת, לטשו אחר כך וסדרו את הטקסט על המסך.

בחירת אלמנט עיצובי ושילובו

יש אנשים שהכי חשוב להם להראות את התמונה של הזוג, או של המקום הקסום שבו נפגשו או שיתחתנו בו, או כל מוטיב אחר שתמיד חלמו שיאפיין את ההזמנה לחתונה שלהם. בדקו אם זה נראה טוב ואם יש אלמנטים עיצוביים מתנגשים. אם יש משהו שלא מסתדר בעין בכל זאת, הגודל או הצבע או האווירה או התחושה אינה כמו שחשבתם וקיוויתם שיהיו – אל תהססו לוותר עליהם. אם חשוב לכם להדפיס ולחלק בכל זאת, יכול להיות שתמצאו דרך אחרת להביא זאת לידיעת האורחים בסרט החתונה או בהדפס אחר, כמו מעמד לקאפה גדולה לחתונה.

הפרטים הקטנים קובעים אז עשו הדפסת ניסיון

בחירת פונט וגודלו, שמירה על שוליים, בחירת צבעים וגוונים, קומפוזיציה והנחת אלמנטים על הדף, כל אלה פרטים קטנים שקובעים בסופו של דבר בתמונה הסופית. כדי להבין אם בחרתם נכון הדפיסו הדפסה לניסיון, אפילו במדפסת הביתית שלכם ובדקו את עצמכם, ליתר ביטחון.

צרו קשר
דילוג לתוכן